Podróże

Dywan kwiatowy w Brukseli – edycja 2018 r.

Ogromnie interesuję się tematem marketingu miejsca… Tknęłam to zagadnienie w mojej pierwszej książce i kiedy tylko mogę przyglądam się co robią w tej materii inne państwa, miasta i regiony. Chyba wielu z nas zgodzi się, że to są istotne pytania:

Jak wypromować swoje miasto a przy tym rodzimy produkt (np. begonię flamandzką), zacieśnić relacje z meksykańskim regionem, przyciągnąć międzynarodowych turystów i wszystko to za jednym zamachem i w dodatku w niebanalnej formie? Może właśnie tak? Otóż Belgowie od 1971 r. co dwa lata na najbardziej znanym placu w swojej stolicy układają liczący obecnie 1800 metrów kwadratowych dywan z kwiatów.

W tym roku motyw dywanu nawiązuje do meksykańskiego regionu Guanajuato i kultury Otomi a na jego powstanie zużyto ponad 500 000 kwiatów (begonie i dalie). W 2016 r. motyw przewodni inspirowany był świętowaniem 150-ciu lat przyjaźni belgijsko – japońskiej. Jednak nie zawsze chodzi o relacje międzynarodowe bo np. w 2004 r. tematem dywanu kwiatowego była L’Art Nouveau.

Dywan można oglądać tylko przez kilka dni i w tym roku jest to 16 – 19 sierpnia. Lepszy widok na aranżację jest zapewne z balkonu ratusza, gdzie wstęp kosztuje 6 euro a z wcześniejszą rezerwacją  5 euro. Niestety nie mogłam zostać do jego otwarcia, bo wzywały mnie obowiązki a w dodatku kolejka już na godzinę przed otwarciem była dość spora.

Po 21:30 dywan oświetlają iluminacje świetlne z muzyką i nie wykluczam, że skuszę się na jeszcze jeden wieczorny spacer w ten weekend i jeśli tak się stanie to z pewnością wrzucę na mój profil na Instagramie co najmniej jedno instastory z wieczorową wersją dywanu.

Co myślicie o takich pomysłach?

Ratusz
Grand Place
Grand Place

 

2 komentarzy do “Dywan kwiatowy w Brukseli – edycja 2018 r.

  1. Olbrzymi ten bukiet – z daleka wygląda jak gigantyczny dywan, widok z bliska (oraz zapach każdego pojedynczego kwiatu) musi być niesamowity.
    Marketing regionalny ma swój urok – u mnie w Szamotułach wystawiane są rzeźby w drewnie oraz parka ludzi uformowanych z balotów, która odziana jest w szamotulskie stroje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.