Lifestyle

Jak pięknie ułożyć amarylisy w kompozycji kwiatowej? Inspiracje z wystawy na zamku Beloeil.

Nie uważam się za perfekcyjną panią domu, ale względny porządek i zajmowanie się domem bardzo lubię. Oczywiście jeśli mam w zlewie brudną szklankę lub gdy obraz jest nieco przekrzywiony to jak najbardziej potrafię zasnąć. Tu i ówdzie czytałam, że perfekcyjne panie domu tak nie mogą, bo nawet jeśli już położyły się spać  a przypomni im się obraz lub szklanka to wstają i robią co jest do zrobienia… To tak na marginesie. Dziś chcę przedstawić Wam bardzo interesujące miejsce i ciekawe przedsięwzięcie z amarylisem w roli głównej. Ten ciekawy kwiat jest dostępny w niejednej polskiej kwiaciarni.

Moim zdaniem, nic nie tworzy tak dobrze atmosfery wnętrza jak świece i kwiaty, więc kiedy dowiedziałam się, że na zamku Beloeil odbywa się doroczna wystawa kompozycji z amarylisów to chciałam to koniecznie zobaczyć, a że była to już 30 edycja to odnowiono konkurs na najlepszą dekorację. Wystawa trwa tylko tydzień i w tym roku jest to przedział między 28 kwietnia a 6 maja. Niektóre kompozycje są mocno abstrakcyjne i bardziej patrzy się na nie jak na rzeźby w muzeum, ale niektóre są całkiem praktyczne; w sam raz do postawienia w salonie lub przedpokoju.

Jednak do Beloeil (około 70 km od Brukseli w kierunku francuskiego Lille) warto pojechać  nie tyko ze względu na amarylisy, ale przede wszystkim na zamek, bo liczący osiem wieków le château de Beloeil, nazywany belgijskim Wersalem, jest naprawdę piękny!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.