Podróże

Luksemburg – lepiej późno niż wcale…

Perspektywa na Luksemburg z Chemin de la Corniche…

Luksemburg, mimo że w różnych rankingach zamożności wymieniany jest w światowej czołówce, nie jest podróżniczą mekką, gdyż według statystyk Eurostatu w 2015 r. wraz z Łotwą był najrzadziej wybieranym kierunkiem przez turystów w Unii Europejskiej. Kilkoro z moich znajomych z różnych względów trafiło do Luksemburga i zgodnie narzekali na brak życiowej adrenaliny w tym kraju. Luksemburg przez lata nawet nie był na mojej podróżniczej liście… Co za błąd! Ten kraj zdecydowanie warto zobaczyć.

Na zwiedzanie tego księstwa mogłam przeznaczyć zaledwie jeden dzień i w dodatku niedzielę, ale było to wystarczające na telegraficzny podróżniczy skrót, zawierający wizytę w katedrze Notre Dame, spacer po Moście Adolfa i Chemin de la Corniche oraz wizytę pod parlamentem. Miałam ogromną ochotę na wizytę w Muzeum Bankowości, ale niestety w niedzielę jest ono nieczynne.

Ogromne wrażenie zrobił na mnie Most Adolfa powstały między 1900 -1903 r. za czasów panowania Wielkiego Księcia Adolfa, który można swobodnie zwiedzać mając przed i pod sobą urocze widoki na dolinę Petrusse. Z tego co wiem, to dość popularnym  miejscem oświadczyn jest Most Karola w Pradze, ale moim zdaniem Most Adolfa zdecydowanie wygrywa jeśli chodzi o romantyczny entourage.

Na tym kończę a oto rezultat niedzielnej wyprawy do Luksemburga:

Katedra Notre Dame w Luksemburgu
Most Adolfa
Widok z Mostu Adolfa na katedrę Notre Dame.
Parlament w Luksemburgu
Jesień w Luksemburgu zdecydowanie ma swój urok!

3 komentarzy do “Luksemburg – lepiej późno niż wcale…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.