Podróże

Seminarium „Liberty from Locke to Hayek” i generalnie cudowny czas w Atenach

Choć już zbliża się kolejny weekend to ja myślami nadal jestem w poprzednim… Za mną wyjątkowy czas a dokładniej seminarium z klasycznej ekonomii „Liberty from Locke to Hayek” pod auspicjami The Fund for American Studies i Liberty Fund, Inc. Miałam okazję wiele nauczyć się od dr Catherine Marshall z Uniwersytetu de Cergy-Pontoise i dr Karen Horn z  German Institute for Economic Research. Zresztą nie tylko od nich, bo wiedza i doświadczenie pozostałych uczestników były niesamowite. W programie znalazły się moduły poświęcone ekonomistom tj.: John Locke, Adam Smith, Jean-Jacques Rousseau, Frédéric Bastiat, John Stuart Mill i Friedrich Hayek. Emocje są nadal żywe a wdzięczność za zaproszenie od TFAS ogromna!

W Grecji miałam wolne jedno długie popołudnie oraz wieczór. Czasu wystarczyło mi na spacer po Akropolu i malowniczej dzielnicy Plaka. Odwiedziłam też nową restaurację z grecką kuchnią, zarekomendowaną przez Greka, który całe życie mieszkał w Atenach, więc raczej ma dobre porównanie. Restauracja nazywa się Stara Tawerna Psaras (Old Tavern Psaras). Zalet ma wiele m.in. taras z widokiem na Akropol, ale też przepiękne sale z freskami na niższych piętrach. Kuchnia też doskonała. Polecam!

A oto zdjęcia z wyprawy:

Electra Palace Hotel i jego piękne lobby
Otomana w hotelowym lobby to była dla mnie zupełna nowość, ale architektura wnętrza Electra Palace Hotel totalnie mnie zachwyciła.
Urzekająca rzeźba w lobby Electra Palace Hotel
Po drodze na Akropol
Kariatydy na Akropolu
Fragment Panteonu
Widok na Ateny z Akropolu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.