Lifestyle

Styl, moda i trendy… Moje ulubione cytaty.

Przeczytałam ostatnio ciekawy wywiad z Caroliną Herrerą dla The New York Times Syndicate, który przetłumaczony na polski znalazł się w dodatku do noworocznego wydania Gazety Wyborczej. Od razu zanotowałam sobie jej wypowiedź na temat trendów. Potem pomyślałam, że może by tak pójść za ciosem i podzielić się z Wami cytatami, które skrzętnie tu i tam notuję od czasu, kiedy jako trener szkoleniowy zajęłam się dress code`m. Poniżej przedstawiam moje ulubione cytaty i zaczynam oczywiście od Caroliny Herrery:

Nie wierzę w trendy. Jeśli każdy będzie za nimi podążać, to wszyscy skończymy wyglądając tak samo. I co to będzie za zabawa? Moda powinna wyrażać nas samych. Zawsze pozostaję wierna kodom mojego stylu, a jednocześnie mam oczy szeroko otwarte. Piękno znajduje cię właśnie w ten sposób.

A inne ulubione cytaty to:

Moda daje wspaniałą białą broń do ręki i razem z tym pewność siebie. Najgorsze co można zrobić w biznesie to przyjść na spotkanie niepewną siebie np. na spotkanie z klientem. Jeśli się wahasz to koniec. Wygląd to nasza zbroja.

/Joanna Przetakiewicz/

Zupełnie inne rzeczy spotykają tę samą osobę w wyciągniętym „byle czym”, a inne, kiedy jest szykownie ubrana. Twoja codzienność zmienia się w zależności od stroju – począwszy od tego, co się wydarza w pracy, po obsługę w kawiarni. Ubieraj się tak, jak chcesz, żeby cię traktowano.

/Antonina Samecka/

Bycie dobrze ubranym to kwestia dobrych manier.

/Tom Ford/

A co to właściwie jest styl – ten, o którym Coco Chanel mówiła, że moda przemija, a on pozostaje?

– Myślę, że to jest właśnie ta całość, harmonia, osobowość, sposób naszej ekspresji, zawód, jaki wykonujemy, typ urody, a nawet rodzaj muzyki, jakiej słuchamy, poglądy polityczne. To wszystko w jakiś sposób wpływa na to, jak wyglądamy. To się także wiąże z momentem w życiu, w jakim się znaleźliśmy. Styl to jest harmonia między tym, co wewnątrz a tym, co pokazujemy na zewnątrz.

/Monika Jaruzelska w odpowiedzi na pytanie Anny Piątkowskiej/

Moda, w której nie można wyjść na ulicę nie jest modą.

/Coco Chanel/

Źródła niektórych cytatów:

Carolina Herrera, Turning Points – Global Agenda 2018, The New York Times Syndicate/Gazeta Wyborcza (Nr 302. 9214), s. 42.

Joanna Przetakiewicz – jest to myśl i opinia z wykładu Pani Joanny pt.: „Kobiecość w świecie twardego biznesu. Jesteś wystarczająca silna – nie musisz nosić garnituru”. Konferencja Pulsu Biznesu w Warszawie – 27 luty 2017 r.

Antonina Samecka „Modoterapia czyli po co ci tyle ubrań ” wydawnictwo Pascal, Bielsko Biała 2016. s. 83.

Monika Jaruzelska: http://www.styl.pl/magazyn/news-monika-jaruzelska-moge-polegac-tylko-na-sobie,nId,1422804,nPack,2.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.