Networking

Sześć kojących cytatów na Dzień Przyjaciela

Czerwiec to mój ukochany miesiąc…  W dzieciństwie czekałam na niego ze względu na Dzień Dziecka i swoje urodziny, ale nie miałam pojęcia, że wypada w nim także Dzień Przyjaciela. Moi Drodzy, to właśnie dziś! Z tej okazji przygotowałam dla Was kilka cytatów o przyjaźni, które bardzo lubię i zaczynam od słów Paulo Coelho. Tak, wiem, wiem, teraz w dobrym tonie jest wyśmiewać się z niego, ale zostawmy proszę na bok dyskusję o Paulo Coelho… Akurat ten cytat o przyjaźni zdecydowanie nie jest naiwny ani płytki a poza tym zdecydowanie nie zgadzam się z Adamem Mickiewiczem, że prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie…

A moje ulubione cytaty o przyjaźni to:

Prawdziwi przyjaciele to ci, którzy są przy tobie, gdy dobrze ci się wiedzie. Dopingują cię, cieszą się z twoich zwycięstw. Fałszywi przyjaciele to ci, którzy pojawiają się tylko w trudnych chwilach, ze smutną miną, niby solidarni, podczas gdy tak naprawdę twoje cierpienie jest pociechą w ich nędznym życiu.

Paulo Coelho

Przyjaźń zaczyna się w momencie, kiedy mówisz drugiej osobie: „To ty też?! A myślałem, że jestem jedyny!”

C.S. Lewis

Przyjaciel to człowiek, do którego dzwonię po wielu miesiącach milczenia, a nie pyta: dlaczego się nie odzywałaś, tylko mówi: cieszę się, że właśnie dziś słyszę Twój głos.

Roma Ligocka

Przyjaciele to rodzina z wyboru.

Jess C. Scott

Wielu ludzi chce wsiąść i pojechać z tobą limuzyną, ale grunt to znać ludzi, którzy wsiądą z tobą do autobusu, kiedy limuzyna się zepsuje.

Oprah Winfrey

Wspieranie to nie potakiwanie. Przyjaciel powinien pomóc odzyskać pion, naprowadzić na właściwą ścieżkę. Bez tak pojmowanej lojalności nie ma przyjaźni – może być znajomość, kumplowanie się, wspólnota interesów. Natomiast przyjaźń, relacja piękna i szlachetna, ratująca człowieka przed samotnością, opiera się na zaufaniu, ale także na wzajemnej trosce.

dr Ewa Woydyłło [1]

Przypisy:

[1] Wypowiedź (cytat) dr Ewy Woydyłło pochodzi w wywiadu dla „Wysokich Obcasów” i swoją drogą polecam całość: http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/7,127763,21202086,od-slowa-przyjazn-nie-ma-zdrobnienia-nieprzypadkowo.html.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.