Podróże

Tulipanowy Eden w Keukenhof

Zobaczyłam wreszcie na własne oczy ogród Keukenhof w Holandii, w którym rośnie bagatela 7 milionów cebulek różnych gatunków kwiatów i ku mojej radości w większości tulipanów! Oczywiście droga do tego Edenu łatwa nie była, bo w długi weekend ściąga tu chyba pół Europy oraz wiele innych narodowości z całego świata. Stojąc już drugą godzinę w korku 4 km od Keukenhof byliśmy z Arturem bliscy decyzji, że jednak rezygnujemy, bo generalnie poruszaliśmy się w tempie 1 km na godzinę. Artur wpadł jednak na genialny pomysł i zrobiliśmy objazd. Samochód zostawiliśmy w pobliżu Lisse jakieś 3 km od ogrodu Keukenhof i z dużym poślizgiem dotarliśmy do miejsca, gdzie rosną najpiękniejsze tulipany na świecie. Zapraszam Was na przechadzkę po bajkowym świecie Keukenhof.

Te piękne bordowo – czarne tulipany noszą nazwę Ronaldo.
Jeśli czyta mnie jakaś przyszła młoda para, która szuka ciekawego pleneru na sesję ślubną to jeśli Wasz ślub ma miejsce w okolicach 23 marca – 21 maja tego lub przyszłego roku pomyślcie koniecznie o Keukenhof!

Ogród Keukenhof to duża gratka dla każdego kto ma bloga i kocha podróże…

Jeśli macie możliwość odwiedzić Keukenhof w nieświąteczny dzień w środku tygodnia to zdecydowanie polecam tę wersję ponieważ, unikniecie gigantycznych korków i tłumów.

Korki na około 4 km przed Keukenhof…

Kilka praktycznych rad dla przyszłych podróżnych:

  • Bilet wstępu kosztuje 16 euro (osoba dorosła); dzieci (4-11 lat) 8 euro;
  • Opłata za parking tuż przy ogrodzie Keukenhof wynosi 6 euro;
  • Na zobaczenie ogrodu zaplanujecie co najmniej 2,5 godziny (to absolutne minimum);
  • Jeśli tylko macie taką możliwość to zabierzcie ze sobą przyzwoity aparat fotograficzny, naprawdę szkoda tych tulipanów i widoków uwieczniać wyłącznie komórką.
  • Więcej informacji organizacyjnych i faktów historycznych o Keukenhof znajdziecie na keukenhof.nl.